ریموو تاتو

آیا ریموو تاتو ابرو عوارضی هم دارد؟

قریبا تمام کسانی که به دنبال پاک کردن تاتوی ابروی خود هستند می‌خواهند عوارض ریموو ابرو را بدانند. ما در این نوشتار عوارض پاک کردن تاتو ابرو را در 2 روش ریموو با لیزر و مواد به صورت مجزا بررسی کرده‌ایم، پس تا انتها با ما همراه باشید. همچنین می‌توانید جهت مشاوره و انجام ریمو ابرو با آکادمی ریموو تاتو سعیده نیک مهر تماس بگیرید.

در ابتدا باید بدانیم دو روش کلی برای از بین بردن تاتو ابرو وجود دارد. روش اول استفاده از تکنولوژی لیزر و روش دوم استفاده از مواد ریموور است. شاید شما هم قصد دارید با دانستن عوارض این دو روش بهترین گزینه را انتخاب کنید.

  1. عوارض ریموو ابرو با لیزر

  2. عوارض ریموو ابرو با مواد

عوارض پاک کردن تاتو ابرو با لیزر

استفاده از لیزر برای حذف تاتو تنها روش مورد تایید وزارت بهداشت و سازمان غذا و داروی آمریکا است. با این حال ممکن است این روش دارای عوارض جانبی موقت باشد. اگر برای پاک کردن تاتو ابروی خود نزد افراد متخصص بروید عوارض جانبی این کار به حداقل می‌رسد.

برخی از عوارض بعد از ریموو ابرو شامل برفکی شدن،‌ تاول زدن، پوسته پوسته شدن، ورم، خارش و سفید شدن موها در ناحیۀ ابرو است که در ادامه دلایل آن‌ها را توضیح خواهیم داد. البته این عوارض موقت بوده و بعد از مدت کوتاهی از بین می‌روند. در صورت طولانی شدن عوارض جانبی حتما با پزشک مشورت کنید.

برفکی شدن: در حین پاک کردن تاتو با لیزر پوست شما حالت برفکی پیدا می‌کند. این امر به خاطر آزاد شدن کربن دی اکسید بر اثر نفوذ لیزر بر سطح بالایی پوست است و معمولا بعد از بیست دقیقه از بین می‌رود.

تاول زدن: در طی فرایند ریموو تاتو،‌ لیزر جوهر زیر پوست شما را داغ می‌کند و ممکن است رگ‌های بسیار ریز اطراف تاتو پاره شوند. در نتیجه ممکن است شاهد تاول‌های سطحی حاوی آب و جوهر باشید. تاول زدن پس از لیزر به صورت معمول اتفاق می‌افتد . درست است که این تاول‌ها ظاهر خوبی ندارند و شاید کمی حساس باشند، اما معمولا طی یک یا دو هفته از بین می‌روند.

پوسته پوسته شدن: یکی دیگر از عوارض پاک کردن تاتو ابرو با لیزر پوسته پوسته شدن است. پوسته‌ها معمولا 8 تا 72 ساعت بعد از لیزر نمایان و باعث ریخته شدن رنگ ابرو می‌شوند. با ریختن این پوسته‌ها لایه‌ی بالایی جوهر هم ریخته می‌شود. کندن این پوسته‌ها ممکن است باعث ایجاد زخم شوند. پس هرچقدر هم این کار برایتان وسوسه‌انگیز است سعی کنید از آن اجتناب کنید. پوسته پوسته شدن ابرو بعد از لیزر طبیعی بوده و طی 2 هفته از بین می‌روند.

ورم کردن: سیستم دفاعی بدن ما به چیزهایی مثل بیماری یا عفونت به روش‌های مختلفی واکنش نشان می‌دهد. درست است که ورم کردن معمولا بعد از گزیدگی توسط حشرات یا پیچ خوردن پا اتفاق می‌افتد،‌ اما ورم از عوارض پاک کردن تاتو ابرو با لیزر نیز است. حرارت لیزر باعث این ورم می‌شود، و درست مثل دیگر موارد وقتی سیستم ایمنی‌تان بفهمد که مشکلی تهدیدش نمی‌کند این ورم برطرف می‌شود.

خارش: خارش بعد از لیزر تاتو می‌تواند نشانۀ خوبی در نظر گرفته شود. چون نشان می‌دهد که سیستم ایمنی بدن شما فعال شده و محل لیزر شده دارد شروع به خوب شدن می‌کند. احساس خارش کاملا طبیعی است، اما مانند دیگر تحریکات پوستی باید سعی کنید ناحیۀ لیزر شده را نخارانید. خاراندن می‌تواند روی میزان جواب‌دهی لیزر شما اثر بگذارد. این کار ممکن است منجر به زخم‌های اضافی یا حتی عفونت شود.

تیره‌ یا روشن شدن جای لیزر: یکی دیگر از معمول‌ترین عوارض ریموو تاتو ابرو تیره‌تر شدن یا روشن‌تر شدن ناحیۀ لیزر شده است. این عوارض نیز در طول زمان از بین می‌روند و بدن به‌طور طبیعی رنگ پوست را به حالت طبیعی برمی‌گرداند. مدت زمانی که طول می‌کشد رنگ پوست این قسمت تصحیح شود به بدن خود فرد بستگی دارد و ممکن 3 تا 12 طول بکشد.

سفید شدن موهای ابرو: این احتمال وجود دارد که بر اثر لیزر کردن موهای ابروی شما سفید شود، چون لیزر رنگدانه‌ها را از بین می‌برد. کم‌رنگ‌ شدن و یا سفید شدن ابرو بعد از لیزر کاملا طبیعی است و بعد از مدتی ابروهایتان به رنگ طبیعی خودش برمی‌گردد.

عوارض پاک کردن تاتو ابرو با ریموور

استفاده از ریموورها از دیگر روش‌های پاک کردن تاتو است. در این روش با دستگاهی که مانند قلم تاتو است محلول ریموور به زیر لایه‌های پوست تزریق می‌شوند. این محلول جوهر تاتو را در خود حل می‌کنند و باعث پاک شدن تاتو می‌شوند. برخی از عوارض ریموو ابرو با مواد شامل موارد زیر می‌شود:

قرمز شدن: قرمز شدن پوست بعد از ریموو ابرو یکی از عوارض پاک کردن تاتو ابرو با ریموور است و در بسیاری موارد با استفاده از کرم‌های ترمیمی مناسب بعد از مدتی از بین می‌رود.

ایجاد گودی: این امر به‌خاطر اسیدی بودن مواد ریموو رخ می‌دهد. معمولا افراد غیر متخصصی که می‌خواهند کار ریموو را در جلسات کمتری انجام دهند با تزریق بیش از حد و سوزن زدن زیاد روی پوست باعث ایجاد گودی در ابرو می‌شوند.

گوشت اضافه: از دیگر عوارض پاک کردن تاتو ابرو با ریموور گوشت اضافی یا کلوئید است. پوست برخی افراد بسیار حساس است و سوزن زدن‌های زیاد برای ریموو ممکن است باعث تشکیل گوشت اضافه روی ابروهای آن‌ها شود.

عفونت: استریل نبودن وسایل مورد استفاده برای ریموو و تمیز نبودن محیط نیز می‌تواند منجر به عفونت‌های پوستی شود.

پررنگ‌تر شدن تاتو: ممکن است برخی افراد بعد از اولین جلسۀ پاک کردن تاتو با ریموور احساس کنند که ابروهایشان پررنگ‌تر شده است. این موضوع نیز ممکن است رخ دهد، چون محلول ریموور باعث شده که رنگدانه‌ها به سطح پوست نزدیک‌تر شوند و در نتیجه ابروها پررنگ‌تر به نظر می‌آیند.

نتایج پژوهش علمی عوارض حذف تاتو

در پژوهشی که در دانشگاه گرایفسوالد آلمان انجام شد عوارض ریموو ابرو توسط افراد غیرمتخصص مورد بررسی قرار گرفت. در این پژوهش که در کتابخانه ملی پزشکی آمریکا pubmed تحت عنوان حذف تاتو توسط افراد غیر حرفه ای منتشر شده است. اثرات آلرژیک یا سمی در ریمور‌ها و همچنین آسیب بدنی ناشی از استفاده از دستگاه لیزر توسط افراد غیر حرفه‌ای می‌تواند جز عوارض اصلی حذف تاتو شناخته شود. در نتیجه مهمترین نکته در هر دو روش انتخاب فرد متخصص است.

نتیجه گیری

بهترین روش‌هایی که امروز برای پاک کردن تاتو ابرو استفاده می‌شوند استفاده از لیزر و ریموور است. شاید درمورد روش‌های دیگری مثل انواع روش‌های پاک کردن تاتو در منزل هم چیزی شنیده باشید اما بارها ناکارآمدی این روش‌ها اثبات شده است. که ما هم در مقاله‌ای جدا به طور مفصل به این موضوع پرداخته‌ایم.

پاک کردن تاتو بدون عارضه نیست. اما اگر این کار توسط افراد متخصص انجام شود عوارض ریموو تاتو ابرو موقتی و بسیار ناچیز است. دقت داشته باشید که برای انجام خدمات با هزینه‌های کمتر زیبایی صورت خود را فدای افراد غیرمتخصص نکنید. در پایان از شما درخواست داریم تجربیات خود و یا دوستانتان را در مورد عوارض ریمو برایمان بنویسید تا با نمایش آن در انتهای این صفحه به دیگر دوستان کمک کنیم.

سوالات پرتکرار

 

بهترین روش پاک کردن تاتو ابرو چیست؟

روش‌های مختلفی برای پاک کردن تاتو وجود دارد. اما طبق بررسی‌های علمی انجام شده و نظرات افرادی که تاتوی خود را با روش‌های گوناگون پاک کرده‌اند، به‌طور کلی لیزر بهترین روش ریموو انواع تاتو است.

بعد از ریموو ابرو هایم قرمز شده، چه کار کنم که این قرمزی از بین برود؟

قرمز شدن ابرو بعد از استفاده از مواد ریموور طبیعی است. و با استفاده از کرم‌هایی که متخصص برای شما تجویز کرده بعد از مدتی از بین می‌رود.

از مواد ریموور نتیجه نگرفته‌ام، آیا می‌توانم از لیزر برای پاک کردن ابروهایم استفاده کنم؟

در حالت کلی مانعی ندارد، اما اگر پوستتان دچار عارضه شده بهتر است ابتدا با پزشک مشورت کنید و این موضوع را با او درمیان بگذارید.

چرا بعد از لیزر تاتو ابروهایم پوسته پوسته شده؟

پوسته پوسته شدن ابروها بعد از لیزر نشان می‌دهد که تاتو ابروها در حال پاک شدن هستند. سعی کنید به این پوسته‌ها به هیچ وجه دست نزنید و آن‌ها را نکنید تا پوستتان زخم نشود و عفونت نکند.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *